بنام خدا
کانون وکلا

فرهاد شمس

وکیل پایه یک دادگستری
عضو کانون وکلای دادگستری مرکز
عضو کانون بین المللی وکلا

قوانین

صفحه اصلی

قوانین

تكليف استخدامي معلمين حق‌ التدريسي چیست؟

مصوب 1394,05,28


ماده واحده - يك تبصره به شرح زير به عنوان تبصره (10) به ماده (17) قانون تعيين ‌تكليف استخدامي معلمين حق‌ التدريسي و آموزشياران نهضت سوادآموزي در وزارت آموزش و پرورش مصوب 15 /7 /1388 و اصلاحات بعدي آن الحاق مي ‌شود:

تبصره 10ـ وزارت آموزش و پرورش مكلف است فقط مربيان پيش‌ دبستاني و نيروهاي خريد خدمات آموزشي كه قبل از تصويب قانون الحاق دو تبصره به ماده (17) قانون تعيين تكليف استخدامي معلمين حق ‌التدريسي و آموزشياران نهضت سوادآموزي در وزارت آموزش و پرورش (تاريخ 26 /7 /1391) با آموزش و پرورش همكاري داشته ‌اند را به منظور تأمين نيروي حق ‌التدريس با توجه به رشته تحصيلي، مقطع (حداقل كارداني)، جنسيت، نياز منطقه‌ اي و سنوات همكاري با آن وزارتخانه بدون الزام به رعايت ماده (8) اين قانون به‌ كار گيرد و استفاده از ساير نيروها در اين زمينه ممنوع است.

بار مالي ناشي از تصويب اين قانون در حد سقف حق ‌التدريس سالانه و از محل حق ‌التدريس پرداختي به كاركنان رسمي و خروج بازنشستگان آموزش و پرورش تأمين مي ‌شود. بديهي است به‌ كارگيري اين نيروها الزامي براي استخدام رسمي نمي ‌باشد.


اين قانون از تاريخ ۱ /۷ /۱۳۹۴ لازم ‌الاجراء است.


قانون فوق مشتمل بر ماده واحده در جلسه علني روز چهارشنبه مورخ بيست و هشتم مردادماه يكهزار و سيصد و نود و چهار مجلس شوراي اسلامي تصويب شد و در تاريخ ۴ /۶ /۱۳۹۴ به تأييد شوراي نگهبان رسيد.

اطلاعات ارائه شده در این وب سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی تلقی گردد.

Copyright 2024©